×
جدیدترین خبرها

کتاب «کارنامه اسکودا» منتشر شد

 • کد نوشته: 1969
 • ۲۰ آبان
 • ۰
 • کتاب «کارنامه اسکودا» با ارائه گزارشی از فعالیت‌های اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران(اسکودا) طی سال‌های 1402-1399 منتشر شد.
  کتاب «کارنامه اسکودا» منتشر شد

  به گزارش دادبان عدالت به نقل از روابط عمومی اسکودا، کتاب «کارنامه اسکودا» با ارائه گزارشی از فعالیت‌های اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران(اسکودا) طی سال‌های ۱۴۰۲-۱۳۹۹ منتشر شد.

  این کتاب زیر نظر دکتر جعفر کوشا، رئیس اسکودا و به سردبیری سیدعلیرضا حسینی، مسئول روابط عمومی اسکودا در ۱۶۸ صفحه منتشر شده است.

  کوشا در بخشی از دیباچه این کتاب با عنوان «نهاد وکالت، صورت‌بندی وضع فعلی و چشم‌انداز آینده»، می‌نویسد: «در حدودا سه سالی که با اعتماد مدیران کانون‌های وکلای کشور، مسئولیت اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران را به‌عهده داشتم، اگرچه نهاد وکالت از لحاظ میزان مواجهه با چالش‌ها و هجمه‌های بیرونی، روزهای بسیار دشوار و تقریبا بی‌سابقه‌ای را سپری کرد اما بسیار کوشش شد، روزمرگی‌ها، امور جاریه و مشکلات سبب غفلت از سیاستگذاری، برنامه‌ریزی و نگاه بلندمدت نشود.

  اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران، سازوکاری برای ایجاد وحدت رویه، هماهنگی و پیشبرد برنامه‌ها و پیگیری دغدغه‌های مشترک کانون‌های وکلای دادگستری است. کنشگری مسئولانه و عالمانه اسکودا به‌عنوان نماد وحدت و انسجام ارکان نهاد وکالت در حوزه‌های مختلف، چه در تعامل با نهادهای رسمی کشور، چه در عرصه عمومی و چه در مواجهه با مردم، یکی از مهم‌ترین اهدافی بود که در سال‌های گذشته در مدیریت اسکودا تعقیب شد.

  این کنشگری اتحادیه البته به مذاق بعضی‌ها خوش نیامد؛ به‌خصوص آنهایی که در تلاش بودند با ایجاد تشتت در نهاد وکالت، برنامه‌های توطئه‌آمیز خود را در مواجهه با این نهاد مدنی دیرپا پیش ببرند؛ چنانکه با فعال‌تر شدن اسکودا، برخی تریبون‌های نفرت‌پراکن پیکان هجمه‌های خود را به سوی این نهاد نشانه رفتند و روز به روز، تخریب و تخطئه را شدت دادند، امری که البته نشانه حقانیت و ثمربخشی تلاش‌های انجام شده برای رساندن اتحادیه به جایگاه واقعی خود است. چه آنکه از قدیم گفته‌اند، سنگ‌ها همیشه به سوی قطار در حال حرکت پرتاب می‌شود.»

  در این کتاب گزارشی از فعالیت‌های کمیسیون‌های «آموزش» و «ورزش» و کارگروه‌های «آیین‌نامه داخلی جلسات هیئت مدیره کانون‌های وکلا»، «حقوق بشر»، «معاضدت»، «انتظامی»، «مستندسازی آسیب‌ها، چالش‌ها و راهکارهای نهاد وکالت»، «دعاوی»، «رفاهی» و «نظارت و بازرسی» طی سال‌های ۱۳۹۹ تا ۱۴۰۲ به رشته تحریر درآمده است.

  در این کتاب همچنین گزارشی از فعالیت‌های «روابط عمومی»، «پژوهشکده حقوق و وکالت»، «شورای تخصصی انفورماتیک»، «امور بین‌الملل»، «امور مالیاتی» و «اخذ شناسه ملی» در دوره اخیر نیز ارائه شده است.

  همچنین در این کتاب گزارشی کامل از اقدامات اسکودا در اصلاح آیین‌نامه اجرایی لایحه قانونی استقلال کانون وکلای دادگستری منتشر شده است.

  این کتاب همچنین حاوی متن مصوبات شورای اجرایی و هیئت عمومی اسکودا طی سال‌های ۱۳۹۹ تا ۱۴۰۲ است.

  برای دریافت کتاب «کارنامه اسکودا» اینجا کلیک کنید.

  انتهای پیام/

  امتیاز به نوشته

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *