×
جدیدترین خبرها

رئیس کل دادکستری استان چهارمحال‌وبختیاری:
جایگاه وکیل در گسترش عدل تعریف شده است/ باید تلاش کنیم به شأن وکالت خدشه‌ای وارد نشود

 • کد نوشته: 2033
 • ۲۹ آبان
 • ۰
 • رزم با بیان اینکه هدف مشترک وکلا و قضات احقاق حق و اجرای عدالت است عنوان کرد: فلسفه وجودی وکالت و قضاوت خدمت به مردم است و بنابراین حضور وکیل و قاضی در کنار هم موجب هم‌افزایی و اطمینان‌بخشی متقابل به مردم می‌شود.
  جایگاه وکیل در گسترش عدل تعریف شده است/ باید تلاش کنیم به شأن وکالت خدشه‌ای وارد نشود

  به گزارش دادبان عدالت، نشست هم‌اندیشی مسئولان قضایی استان چهارمحال‌وبختیاری با اعضای هیئت‌های مدیره کانون وکلا و مرکز وکلای قوه قضاییه در اداره کل دادگستری استان برگزار شد.

  محمد رزم رئیس کل دادکستری استان چهارمحال‌وبختیاری در این نشست با بیان اینکه هدف مشترک وکلا و قضات احقاق حق و اجرای عدالت است عنوان کرد: فلسفه وجودی وکالت و قضاوت خدمت به مردم است و بنابراین حضور وکیل و قاضی در کنار هم موجب هم‌افزایی و اطمینان‌بخشی متقابل به مردم می‌شود.

  وی افزود: شأن و جایگاه وکالت در عرصه گسترش عدل و عدالت تعریف شده است و لذا باید مراقبت کرد تا به این جایگاه خدشه‌ای وارد نشود.

  رئیس کل دادگستری استان چهارمحال‌وبختیاری با بیان اینکه کار وکیل صرفاً به دفاع از حقوق موکل منوط نمی‌شود تصریح کرد: وکلا در کنار پیگیری حق و حقوق موکلان خود باید برای برقراری صلح و سازش میان اصحاب پرونده نیز تلاش کنند چرا که در بسیاری از پرونده‌ها موضوع احقاق حق با حل اختلاف میان طرفین دعوا میسر می‌شود.

  وی با اشاره به اینکه تعامل میان قضات و وکلا می‌تواند اثر تقلیلی در طرح دعاوی و حجم پرونده‌های محاکم داشته باشد تأکید کرد: به منظور رفع ابهامات قضایی و واکاوی قوانین و مقررات حقوقی باید کمیسیونی مشترک با حضور مقامات قضایی و وکلا تشکیل شود تا ضمن بررسی موضوعات، راهکار‌های کاهش دعاوی و تسریع در رسیدگی به پرونده‌های قضایی را تبیین کنند.

  رزم در بخشی از سخنان خود با اشاره به موضوع فلسطین و کشتار مردم مظلوم غزه خواستار برپایی میزگردی با حضور وکلا، حقوقدانان و اساتید دانشگاه به منظور بررسی ابعاد جنایات رژیم سفاک صهیونیستی شد.

  انتهای پیام/

  5/5 - (1 امتیاز)

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *