×
جدیدترین خبرها

در پی رأی دادگاه عالی انتظامی قضات؛
انتخابات هیأت رئیسه اسکودا تعویق شد

 • کد نوشته: 2016
 • ۲۵ آبان
 • ۰
 • برگزاری انتخابات هیئت رئیسه یازدهمین دوره اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران، با اکثریت آراء هیئت عمومی، از دستور کار جلسه این نهاد خارج شد.
  انتخابات هیأت رئیسه اسکودا تعویق شد

  به گزارش دادبان عدالت، با رای اکثریت اعضای هیئت عمومی اسکودا، برگزاری انتخابات هیات رئیسه که به عنوان یکی از دستورات پنجاه و یکمین نشست هیات عمومی این نهاد تعیین شده بود، از دستور کار جلسه خارج شد.

  در حالی که اعضای هیئت مدیره کانون های وکلای سراسر کشور به منظور برگزاری پنجاه و یکمین همایش اسکودا و تعیین هیات رئیسه جدید این نهاد، در شهر کیش گرد هم آمده بودند، دستور غافلگیر کننده دادگاه عالی انتظامی قضات مبنی بر منع شرکت برخی نامزدهای انتخاب هیئت رئیسه اسکودا، این همایش را با چالش هایی مواجه کرد.

  بر اساس رایی که امروز (۲۴ آبان) صبح منتشر شد، بنا بر مکاتبه دادستان کل کشور با رئیس دادگاه عالی انتظامی قضات و پیرو نامه رئیس حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه، شعبه یک این دادگاه با صدور یک دادنامه با حضور برخی از نامزدها در انتخابات اسکودا مخالفت کرده است.

  بر اساس دادنامه شعبه یک دادگاه عالی انتظامی قضات، حضور جلیل مالکی، سید مهدی حجتی، عبدالله سمامی و سوده حامد توسلی در میان نامزدهای انتخابات غیر قانونی دانسته شده است.

  مجمع عمومی با خروج برگزاری انتخابات از دستور کار این نشست موافقت کرد
  در حالی که دادنامه دادگاه عالی انتظامی قضات مبنی بر منع شرکت برخی نامزدهای انتخاب هیئت رئیسه اسکودا بحث های مختلفی را بر انگیخته بود، نهایتا مدیران نهاد وکالت در نوبت عصر این همایش در خصوص برگزاری و یا عدم برگزاری این انتخابات، تصمیم گیری کرده و با اکثریت آراء هیئت عمومی، برگزاری انتخابات هیئت رئیسه از دستور کار جلسه خارج شد.

  دکتر جعفر کوشا رئیس فعلی اسکودا در آغاز نشست بعد از ظهر مجمع عمومی، با توجه به ایجاد وضعیت خاص پیش بینی نشده پیشنهاد خروج برگزاری انتخابات هیئت رئیسه اسکودا از دستور کار نشست مجمع عمومی اسکودا را مطرح کرد که با پیشنهاد وی و همچنین حمایت برخی از نامزدهای باقیمانده در انتخابات، مجمع عمومی با خروج برگزاری انتخابات از دستور کار این نشست موافقت کرد.

  در ادامه پیشنهاد کتر کوشا موافقان و مخالفان این پیشنهاد به بیان دیدگاه های خود پرداختند و در نهایت طی رای گیری انجام شده، اکثریت اعضای مجمع عمومی، پیشنهاد خروج انتخابات از دستور کار و موکول شدن آن به موقع دیگری که شورای اجرایی تعیین خواهد کرد را تصویب کردند.

  انتهای پیام/

  امتیاز به نوشته

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *