×
جدیدترین خبرها

بیانیه کمیسیون پارلمانی کانون وکلای دادگستری آذربایجان شرقی:
انفعال مراجع بین‌المللی جسارت صهیونیست‌ها را بیشتر کرده است

 • کد نوشته: 1650
 • ۲۳ مهر
 • ۰
 • کمیسیون پارلمانی کانون وکلای دادگستری آذربایجان شرقی در بیانیه‌ای تأکید کرد: نه دولت‌های اسلامی و نه مجامع بین‌المللی و اروپایی و نه سازمان‌های حقوق بشری، واکنش مناسبی در قبال جنایات صهیونیست‌ها نداده‌اند و این امر، سبب جرئت و جسارت رژیم غاصب و نامشروع اسرائیل شده است.
  انفعال مراجع بین‌المللی جسارت صهیونیست‌ها را بیشتر کرده است

  به گزارش دادبان عدالت به نقل از روابط عمومی کانون وکلای دادگستری آذربایجان شرقی، کمیسیون پارلمانی کانون وکلای دادگستری استان آذربایجان شرقی در پی تهاجم وحشیانه نظامیان رژیم اشغالگر قدس به نوار غزه و کشتار بیگناهان بیانیه‌ای صادر کرد. متن این بیانیه به شرح ذیل است:

   

  « مقام معظم رهبری حضرت آیت ا…خامنه ای دامت برکات »

  وَالَّذینَ جاهَدوا فینا لَنَهدِیَنَّهُم سُبُلَنا ۚ وَإِنَّ اللَّهَ لَمَعَ المُحسِنینَ ﴿ سوره مبارکه العنکبوت آیه ۶۹

  و آنها که در راه ما (با خلوص نیّت) جهاد کنند، قطعاً به راه‌های خود، هدایتشان خواهیم کرد؛ و خداوند با نیکوکاران است.

  در عصر و زمانه‌ای به سر می‌بریم که حملات وحشیانه و بی‌سابقۀ اسرائیل به فلسطینیان در غزه، به یک فاجعه عظیم جنایات نسل‌کشی و جنگی و جنایات علیه جهان بشریت مبدل شده است. با این حال، نه دولت‌های اسلامی و نه مجامع بین‌المللی و اروپایی و نه سازمانهای حقوق بشری، واکنش مناسبی در قبال آن انجام نداده‌اند و این امر، سبب جرئت و جسارت رژیم غاصب و نامشروع اسرائیل شده است تا مردم مظلوم و بی‌گناه در غزه به آتش و خون کشیده شوند جنایاتى که قلم از بیان آن شرم مى‌‌کند، و گاه انسان طاقت دیدن و شنیدن آن را ندارد همه این جنایت‌ها در حالی صورت می‏‏گیرد که قدرت‌ها و دولت‌های جهانی و سازمان‌های بین‌المللی مدعی دموکراسی و حقوق بشر، با سکوت مرگبار، این رویدادهای وحشتناک را به نظاره نشسته‌اند و حتی بی‌شرمانه از فلسطینیان توقع دارند که به جای مقاومت و دفاع از عزت و شرافت انسانی، با گُل و شیرینی از اشغالگران خانه و سرزمین و قاتلان فرزندان خود، استقبال بعمل آورند. گر چه از آغاز حیات اجتماعی بشر، جوامع انسانی همواره شاهد نزاع و مخاصمات مرگبار و خسارت‌زا میان ملت‌ها یا کشور‌ها بوده است. اما دین مبین اسلام علی‌رغم توصیه‌های مؤکّد به جهاد دفاعی، موکول به رعایت شرایط آن، با ارائه چارچوب‌هایی در راستای قاعده‌مند و محدودکردن آثار مخرب مخاصمات، سهم بسزایی در تدوین مبانی حقوق انسانی داشته است. کانون وکلای دادگستری آذربایجان شرقی، ضمن محکوم‌نمودن هرگونه اشغالگری و حمایت از مبارزات حق‌طلبانه و دفاع مشروع و قانونی فلسطینیان، که مستند به قواعد حقوق بشر بین‌المللی است، به مجامع بین‌المللی و سازمان‌های حقوق بشری و کشورهای خیرخواه منطقه تأکید می‌نماید که به منظور صیانت از کرامت انسانی و پایان‌دادن به جنگ، خون‌ریزی، نژادپرستی و اشغالگری در منطقه، تنها راه حل اصولی و خردورزانه، دراحیای حقوق انسانی، مذاکره براساس قوانین بین‌المللی با هدف پایداری و تثبیت صلح و امنیت منطقه‌ای و جهانی و متعاقب آن با مساعی دولت‌های اسلامی در موضوع جنگ فلسطین و رژیم اسرائیل، تشکیل کشور مستقل فلسطینی در کل سرزمین‌های اشغالی با آرای مردم فلسطین، به مرکزیت قدس شریف مؤثر خواهد بود.

  رئیس کمیسیون پارلمانی کانون وکلای دادگستری آذربایجان شرقی

  محمد اخوی

  انتهای پیام/

  امتیاز به نوشته

  نویسنده: پوریا کریم‌پور
  منبع: کانون وکلای دادگستری آذربایجان شرقی

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *