×
جدیدترین خبرها

رئیس دیوان عالی کشور اعلام کرد؛
آمار رسیدگی به پرونده‌ها در شعب دیوان عالی کشور افزایش یافته است

 • کد نوشته: 1831
 • ۲ آبان
 • ۰
 • حجت‌الاسلام منتظری گفت: در بازدیدی که طی دو ماه گذشته از شعب دیوان عالی کشور به عمل آمد، عملکرد شعب مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت و شاهد افزایش آمار پرونده‌های رسیدگی شده بودیم.
  آمار رسیدگی به پرونده‌ها در شعب دیوان عالی کشور افزایش یافته است

  به گزارش دادبان عدالت، حجت الاسلام والمسلمین «محمدجعفر منتظری» رئیس دیوان عالی کشور در جلسه هیئت عمومی که امروز (سه شنبه) برگزار شد، ضمن تبریک به مناسبت ولادت باسعادت امام حسن عسگری علیه السلام اظهار داشت: از همکارانی که با کمک و مساعدت خود مسلمانان مظلوم و ستمدیده فلسطین و مردم زلزله زده افغانستان را یاری کردند، تقدیر و تشکر می‌کنم.

  وی ادامه داد: مردم مظلوم فلسطین در اوج جنایت صهیونیست‌ها بدترین روز‌ها را سپری می‌کنند که دل هر انسان آزاده‌ای از این ظلم و ستم به درد می‌آید. امیدواریم با نصرت الهی، هر چه زودتر پیروزی نصیب جبهه حق و مقاومت شود.

  رئیس دیوان عالی کشور در ادامه تصریح کرد: در بازدیدی که طی دو ماه گذشته از شعب دیوان عالی کشور به عمل آمد، عملکرد شعب مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت و شاهد افزایش آمار پرونده‌های رسیدگی شده بودیم.

  حجت الاسلام والمسلمین منتظری بر تشکیل کارگروهی در جهت رسیدگی به پرونده‌های دعاوی خانواده تأکید کرد و گفت: مسأله طلاق یکی از آسیب‌های جدی اجتماعی است که باید در جهت کاهش آن تلاش شود و تا جایی که امکان دارد آمار پرونده‌های خانوادگی تقلیل یابد.

  رئیس دیوان عالی کشور نظارت هر چه بیشتر دیوان عالی کشور بر دادگاه‌های خانواده را امری مهم و قابل توجه عنوان نمود و گفت: با توجه به کثرت پرونده‌های مربوط به دعاوی خانواده باید مسأله طلاق آسیب شناسی شود.

  حجت الاسلام والمسلمین منتظری در پایان خاطر نشان کرد: قضات محترم دیوان عالی کشور به عنوان نخبگان دستگاه قضایی با ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات خود، ما را در انجام هر چه بهتر امور در دیوان عالی کشور مساعدت کنند.

  گفتنی است: در جلسه هیئت عمومی گزارش ۳ پرونده اصراری حقوقی با موضوع بررسی اعتبار معاملات ناقله بر اساس اختیارات وکالتی، اعتبار سفته سفید امضا در مطالبه وجه و پرونده عسر و حرج زوجه با حضور قضات عالی رتبه دیوان عالی کشور بررسی شد.

  انتهای پیام/

  امتیاز به نوشته

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *