×
جدیدترین خبرها

سخنگوی شورای نگهبان: مصوبات اخیر مجلس در خصوص نهاد وکالت خلاف شرع و قانون اساسی شناخته نشد

 • کد نوشته: 1558
 • ۱۵ مهر
 • ۰

 • «طحان نظیف» پیرامون تلقی کسب و کار نسبت به حرفه وکالت و مصوبات اخیر مجلس شورای اسلامی گفت: نسبت به این مصوبه نظرات متعددی وجود داشت، اما جمع بندی اعضای شورا این نبود که این مصوبه مغایر شرع و قانون اساسی شناخته نشد. به گزارش دادبان عدالت، «هادی طحان نظیف» سخنگوی شورای نگهبان در نشست […]


  سخنگوی شورای نگهبان: مصوبات اخیر مجلس در خصوص نهاد وکالت خلاف شرع و قانون اساسی شناخته نشد

  «طحان نظیف» پیرامون تلقی کسب و کار نسبت به حرفه وکالت و مصوبات اخیر مجلس شورای اسلامی گفت: نسبت به این مصوبه نظرات متعددی وجود داشت، اما جمع بندی اعضای شورا این نبود که این مصوبه مغایر شرع و قانون اساسی شناخته نشد.

  به گزارش دادبان عدالت، «هادی طحان نظیف» سخنگوی شورای نگهبان در نشست خبری امروز (شنبه) در پاسخ سوال به خبرنگار دفاع‌پرس مبنی بر تلقی کسب و کار نسبت به حرفه وکالت و مصوبات اخیر مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: نسبت به این مصوبه نظرات متعددی وجود داشت، اما جمع بندی اعضای شورا این نبود که این مصوبه مغایر شرع و قانون اساسی شناخته نشد.

  طحان نظیف گفت: اختیارات دستگاه‌ها از طریق قوانین و مقررات باقی است و طبق این مصوبه مجلس صرفا مجوز‌ها از درگاه ملی مجوز‌ها صادر خواهد شد که این موضوع در نهایت مغایر شرع و قانون اساسی شناخته نشد.

  سخنگوی شورای نگهبان خاطرنشان کرد: موضوعاتی که در خصوص کسب و کار تلقی کردن وکالت در قوانین سابق مورد اشاره قرار گرفته است در مصوبات اخیر مجلس بیشتر مباحث شکلی مطرح بوده است.

  انتهای پیام/ ۳۷۱

  امتیاز به نوشته

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *